Fórum - Téma


hučící diferenciál Daily 35S12


Fórum Iveco Daily hučící diferenciál Daily 35S12

Manuály  |  Inzerce  |  Model Iveco Daily  |  Naše vozidla2011-10-05 20:54:23

Ahoj,mam vyměněná ložiska na hrušce i v klecích a diferák hučí,prý je to špatnou vůlí v soukolí.Jezdim dál,ale mam strach že to odejde a pak se nedoplatim.Má někdo podobnou skušenost,můžu s tím jezdit nebo si zadělávám na ještě větší problém.

2011-10-06 19:54:37

Ahojky,ty loziska jsis menil sam? Jestli ano tak je ten diferak asi spatne serizeny,jak vule tak vule v soukoli. Pokud to neni serizeny tak muze dojit treba i k vystipnuti zubu nebo muzou odejit loziska znova, Jak vypadaji loziska na kolech ZN,netecou?

2011-10-06 20:55:15

Ahoj,ložiska v ZN netečou ty jse dělali loni.Ložiska v diferáku jsem sám neměnil,dělali mi to ne v Ivecu ale v servisu kde dělaj hlavně Iveca pro fa. Nowaco a prý už to dělali.když jsem jim řekl že to pořád hučí a v Ivecu mi řekli že je to špatnou vůlí v soukolí ,tak to prý neudělaj protože nemaji přípravek s hodinkama na nastavení.Tak ted scháním někoho kdo takové opravy dělá protože v Ivecu nevědí co si za opravu vzít už jsem jim nastrkal dost.Před Ivecem jsem měl Peugeota Boxera ale za 8 let jsem do něho neinvestoval tolik co do tohodle za 2 roky.Auto při koupi bylo sice už 2 roky starý,ale kupoval jsem ho v Ivecu a tam bylo taky servisovaný.

2012-01-14 19:24:57

Diferáky dělám v servisu IVECO,typ S je problém a nikdy bych ho nechtěl protože tam je diferák poddimenzovanej a sere se to často. Záleží natom kdo ti to dělal a kde to dělal. Pokud je to udělaný dobře,sedí postavení kol,zubová vůle a valivý odpory tak se to možná časem srovná pokud není špatný soukolí ale jesli to zkurvili tak se to časem posere

2012-02-10 22:25:35

Ahoj , je fakt že diferenciály na Iveco S-kové řády mívaj dost častou závadu -hučení. Mám zkušeností i s možností že po výměně všech ložisek (jak hrušky tak i koše) i výměně satelitů a planetových kol a ponechání pouze soukolí ( hruška - talíř ) bez viditelného opotřebení či poškození a nastavení všech vůlí dle servisního manuálu dochází k opětovnému hučení. Zejména v tahu. Jediná možnost je výměna všech dílů kromě samotného koše- jestli nejsou poškozeny plochy pro třecí podložky satelitů. Ale to tady hovoříme o částce cca 30000 za matroš - což je docela dost . Ale jestli říkáš že ti ložiska měnili a nastavili všechny vůle dobře a to hučení není nesnesitelný tak bych se nebál. tyhle malí diferáky jsou fakt asi poddimenzovaný ( viz kolega výše) a prostě se někdy stane že po dobrým nastavení hučej.

2012-08-09 16:09:50

Ahoj,diferák hučí zase o trochu víc,hlavně když neni v tahu.Olej měnim tak po 40000,prý je to tou špatně nastavenou vůlí.Nepokusil by jste se mi to někdo seřídit,nebo alespoň posoudit jestli s tím můžu jezdit.Hučení mi až tak navadí,ale ten pocit že se to kousne. Olej dávam 85W-140 GL-5.

2017-05-12 14:52:26

kardan by měl mít max vůli na pootočení x stupnů-hruška a talíř jsou k sobě kuželem a pžidáním podložky pod hrušku se vůle zmenšuje.i když je pak vůle dobrá může hučet,protože předtím jela na jinší vzdálenost a než si sedne bude hučet ,nebo je již tak opotřebená,že na věky bude hučet.jinak třeba u mercedesu se někdy povolila matka(když se odpojí kardan od diferáku a stačila přitáhnout


Odpovědět